Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Opilá řidička se vracela domů se dvěma promile

11.5.2021
čtenost 218

NÁCHODSKO - Osmašedesátiletá žena usedla za volant po dvou pivech.

Opilá řidička se vracela domů se dvěma promile

Ve čtvrtek 6. května po půl deváté večer volali na linku 158 řidiči, kteří se na silnici od Žabokrk na Hronov potkali s kličkujícím osobním vozidlem najíždějícím na další auta.

Vyslaná policejní hlídka podle uvedené SPZ zjistila, že auto patří osmašedesátileté ženě z Náchodska a začala po něm pátrat. Vůz policisté objevili v Borské ulici v Náchodě, kde se ho pokusili zastavit pomocí světelného nápisu STOP.

„Řidička však nereagovala, pomalu pokračovala u pravé krajnice, kterou kličkovaně kopírovala a zastavila až v ulici Za Teplárnou před místním obchodem. Policisté řidičku vyzvali k předložení všech potřebných dokladů. Jelikož reagovala velmi zpomaleně a zmateně, musela jí být výzva opakována. Poté začala doklady hledat. Z rukou jí všechno padalo na zem, telefon, slevové karty, kupóny a nakonec i šála. Poté se jí podařilo požadované doklady, které byly v pořádku, předložit. Následně byla podrobena dechové zkoušce, při které nadýchala 2 promile. Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," sdělila podrobnosti policejní mluvčí Iva Kormošová.

Z následného vyšetřování vyplynulo, že řidička jela domů z Policie nad Metují a že před jízdou vypila prý pouze dvě piva. Naštěstí nezpůsobila žádnou dopravní nehodu a ani nic nepoškodila. Policisté jí sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí až jeden rok za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Redakce
NachodskySWING.cz


Čtěte také