Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Purkyňova ulice prochází opravou

19.4.2021
čtenost 140

NÁCHOD - Až do konce prázdnin bude probíhat rekonstrukce komunikace v Purkyňově ulici.

Purkyňova ulice prochází opravou

V pondělí 19. dubna začíná dlouho očekávaná rekonstrukce komunikace v ulici Purkyňova v Náchodě, která potrvá do 31. srpna 2021. Dojde při ní k opravě komunikace a chodníků, úpravě jejich šířky a vytvoření parkovacích pruhů včetně odvodnění všech zpevněných ploch. Součástí stavebních úprav je i rekonstrukce veřejného osvětlení.

„Hlavním stavebním záměrem v rámci této rozsáhlé rekonstrukce je výstavba parkovacího pruhu s podélným stáním pro osobní automobily podél jízdních pruhů a výměna konstrukce vozovky a chodníků. Začátek opravovaného úseku v délce 553 metrů je na křižovatce ulice Němcové, respektive Bartoňova. Konec úseku je před křižovatkou s ulicí Dobrošovská. Parkovací pruhy jsou navrženy střídavě po obou stranách komunikace ve vybraných vhodných místech, povrch bude ze zámkové vsakovací dlažby. Stávající chodník v místech parkovacích pruhů se odsune za parkovací pruh a bude z betonové zámkové dlažby," upřesňuje mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Rekonstrukce bude stát téměř 16 milionů korun, zhotovitelem je firma M - SILNICE, Pardubice, projektantem firma Hauckovi, s.r.o., Česká Skalice.


DOPRAVNÍ OMEZENÍ:
Stavební práce budou probíhat za úplné uzavírky místní komunikace v ulici Purkyňova. V období od 19. 4. do 22. 8. 2021 bude uzavřena část ulice Purkyňova v úseku od křižovatky s ulicí Nemocniční po křižovatku s ulicí Dobrošovskou.
    
V období od 5. 7. do 22. 8. 2021 bude uzavřena celá ulice Purkyňova v úseku od křižovatky s ulicí Bartoňovou a Němcové po křižovatku s ulicí Dobrošovskou.
    
V období od 23. 8. do 31. 8. 2021 bude v případě potřeby stanovena časová rezerva pro nepředpokládané stavební práce vyvolané při stavbě.

Objízdná trasa ve směru jízdy od nemocnice je vedena ulicemi Bartoňova a Němcové na okružní křižovatku u Slavie, dále po ulici Pražské, před čerpací stanicí pohonných hmot vpravo po ulici Palachova, dále opět vpravo po ulici Dobrošovská a poté po místních komunikacích v ulicích Vojanova, Březinova, Alšova, Smetanova, Orlická a Nemocniční. V opačném směru jízdy bude objízdná trasa vedena z ulice Nemocniční do ulice Zborovská a dále po stejných komunikacích.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto: Město Náchod

Čtěte také